História a rozvoj svadobného salónu Anna Garden

Ako začínala súčasná majiteľka salónu Anna Garden?

Bola to absolútna náhoda. Po skončení vysokej školy som bola na ašpirantúre na Výskumnom živočíšnom ústave a pred skončením dizertačnej práce som nastúpila na materskú dovolenku. V tom čase moja blízka rodinná príbuzná otvárala v Brne podobný salón a nahovorila aj mňa, keďže som bola doma. Písal sa rok 1990. Moje prvotné predstavy boli také, že zabehnem salón a vrátim sa na výskumný ústav. Samozrejme po krátkom čase som zistila, že podnikanie vyžaduje celého človeka.

Aké boli začiatky salónu Anna Garden?

Tie začiatky boli odlišné ako dnes, začínali sme doma, mimo domu, v osobitnom priestore... Na začiatku sme boli len požičovňa, vtedy sme svadobné šaty len šili. Zázemie pre krajčovinu bolo dobré, materiály sme zháňali z Maďarska a následne sa začalo hľadať v Španielsku, Francúzsku a neskôr v Číne. Vtedy sme už začali priberať aj značky, nebolo to samozrejme jednoduché, nakoľko tam mali odberové množstvá, čo pre náš trh bolo veľmi komplikované. Postupom času začali prevládať značky nad šitými šatami a v súčasnosti je už šitie na ústupe, ba až v minimálnej forme.

Aká je momentálna situácia svadobného salónu?

V súčasnosti je pre nás dôležitá stabilita, ťažisko stojí na dlhodobo verných zákazníkoch, a to aj v maloobchode ako aj vo veľkoobchode. Asi 40 % zákazníkov sú stabilní klienti, ktorí sa nám opätovne s istotou vracajú. Máme približne 40 odberateľov, ktorí sa spoliehajú na šaty, ktoré budú iné, zaujímavé, výnimočné, ale zároveň aj cenovo prístupné. Snažíme sa každoročne meniť kolekciu šiat a prinášať na trh nové, iné modely, farby, tvary...

Čo plánujete pre svadobný salón?

Chodíme na výstavy, stále sme v pohybe - Paríž, Duseldorf, Miláno, hľadáme nových dodávateľov neustále. Dopyt a ponuka, ktoré narastajú nás nútia svoje možnosti stále rozširovať, a preto sme sa rozhodli rozšíriť náš svadobný salón priestorovo, čím budeme mať možnosť rozšíriť ponuku pánskych svadobných oblekov a doplnkov.

Čo ponúka svadobný salón Anna Garden?

Požičovňa a predaj svadobných šiat a spoločenských šiat. Od malých kokteilových šiat po veľkospoločenské šaty.

Viac informácií o svadobnom salóne Anna Garden